Fontos Információk

Ugrás a lap tetejére

Eseménynaptár

ESEMÉNYNAPTÁR 2017-2018 TANÉV

 

 

1. Fogyatékkal Élők Békés Megyei Sportszövetsége diáksport esemény naptára 2017-2018. 1

2. A békéscsabai Általános Iskola programterve 2017-2018. 2

3. A békéscsabai szakiskola programterve 2017-2018. 9

4. A Pánczél Imre Tagintézmény- Gyula programterve 2017-2018. 19

 

 

1. Fogyatékkal Élők Békés Megyei Sportszövetsége diáksport esemény naptára 2017-2018

(feljutásos rendszer) - tervezett részvételek mindkét feladatellátási helyről a szokásos módon

 

Sportág

A verseny megnevezése

Kor-csoport

Fogy. Spec.

Időpont

Helyszín

 

 

 

 

 

 

 Szabadidősport

XII.Kétegyházi Sportnap

V.+

É,M

2017.09.21

Kétegyháza,Főtér

Atlétika (ősz)

Megyei atlétikai bajnokság,felmérő

I-VI.

T,É

2017.09.28

Békéscsaba,Atlétikai Centrum

Labdarúgás (ősz)

Megyei labdarúgó bajnokságfelmérő

III-VI.

T

2017.10.12

Békéscsaba,Tréning Center

gombfoci

Puskás Ferenc asztali-labdarúgó b.

II-VI.

T,É

2017.11.16

Gyula,Esély PK.

Terematlétika

Megyei diákolimpiai döntő

I-II.

T

2017.11.23

Békéscsaba,Közgazd.SZk.

Úszás

Megyei Bajnokság

III-VI.

T,É

2017.12.07

Békéscsaba,Árpád fürdő

Asztalitenisz (ősz)

Megyei diákolimpiai döntő

III-VI.

T

2017.12.14

Békéscsaba,BÉKSZI

Zsinórlabda

Megyei diákolimpiai döntő

III-IV.

T

2018.01.25

Békéscaba,Vízmű Szki

sakk

Megyei bajnokság

II-VI.

T

2018.02.15

Magyarbánhegyes,EGYMI

Asztalitenisz (tavasz)

Megyei bajnokság

III-VI.

T

2018.03.01

Békéscsaba,BÉKSZI

Sorverseny

Megyei diákolimpiai döntő

I-II.

T

2018.03.08

Békéscsaba,Közgazd.SZk.

darts

Megyei bajnokság

II-VI.

T,É

2018.03.22

Békéscsaba,Esély PK.

grundbírkózás

Megyei bajnokság

II-VI.

T

2018.03.29

Orosháza,Wesley ÁI.

Mezei futás

Megyei diákolimpiai döntő

!-VI.

T

2018.04.01

Békéscsaba,Atlétikai Centrum

Labdarúgás (tavasz)

Megyei diákolimpiai döntő

III-IV

T

2018.04.26

Békéscsaba,Tréning Center

Atlétika (tavasz)

Megyei diákolimpiai döntő

III-IV.

T

2018.05.10

Békéscsaba,Atlétikai Centrum

tollaslabda

Megyei bajnokság

II-VI.

T

2018.06.06

Békés,Sportcsarnok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. A békéscsabai Általános Iskola programterve 2017-2018

SZEPTEMBER

Ünnepek, megemlékezések (nemzeti ünnepeink)

 

 

október 23.-i megemlékezés

 szakiskola

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

Határidő

Feladat

Felelős

 szeptember 11

 

Iskolagyűlés

 Hegedűs Bite Beáta

 szeptember 3.hete

 

Osztálytitkárok megválasztása - DÖK

Hegedűs Bite Beáta

 szeptember 3.hete

 

Diákönkormányzat alakuló ülése

Hegedűs Bite Beáta

 szeptember 3.hete

 

Diákpolgármester választás - iskolai szinten

Hegedűs Bite Beáta

 

 

XII.Kétegyházi Sportnap

Mihályi István

szeptember 18.

 

Sérült Gyerekek Napja( látogatás a Budapesti Állakertbe)

Sütőné Végvári Mónika

 

 

Lovas ügyességi- és terápiás verseny

 Mihályi István

 szeptember 4.hete

 

Kézenfogva projekt indítása, témák megbeszélése

 Hegedűs Bite Beáta

OKTÓBER

Ünnepek, megemlékezések

 

Határidő

Feladat

Felelős

 október 6.

 

Október 06. megemlékezés az Aradi Vértanúkról - osztályszinten, részvétel a városi rendezvényen- koszorúzás

osztályfőnökök

 október 23.

 

Október 23. az 1956-os Forradalom Ünnepe

Szakiskola

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

Határidő

Feladat

Felelős

 október 1.hete

 

Iskolagyűlés

 Hegedűs-Bite Beáta

 folyamatos

 

Kézenfogva projekt

 Hegedűs-Bite Beáta, osztályfőnökök

 október 11.

 

Madár megfigyelési világnap október 11-12

 Vandlik Tamás- Kristáné Tóth Márta

 

 

TÖK-nap

 Vandlik Tamás

 október 26.                október 25.

 

Fogápolási nap

 Védőnő

folyamatos                            

 

Regionális Ki-Mit-Tud felkészülés

Molnárné Gál Csilla

 október 19.

 

Csabai Kolbászfesztivál diákgyúró versenyén való részvétel

 intézményvezető-helyettes

Munkaközösségek szakmai feladatai

Munkaközösség

Határidő

Feladat

Felelős

 

 

Regionális KI MIT TUD-on való részvétel

 Molnárné Gál Csilla

 

 

Autizmus napra műsor összeállítása, előkészítése

Petrovszki Tünde

NOVEMBER

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

Határidő

Feladat

Felelős

november 3. hete

 

Iskolagyűlés

 Hegedűs Bite Beáta

 

 

Kézenfogva projekt

 Hegedűs Bite Beáta

november 1. hete 

 

VII. Puskás Ferenc Kupa

 Mihályi István

DECEMBER

Kulturális, közösségi és szabadidős programok

 

Határidő

Feladat

Felelős

 december 2.hete

 

Iskolagyűlés

 Hegedűs-Bite Beáta

 december 1.hete

 

Kézenfogva projekt

 Hegedűs-Bite Beáta

 

 december 6.

 

Mikulás ünnepség - osztályszinten

 osztályfőnökök, intézményegység-vezető

 

 

Advent és karácsonyi ünnepség

 

 december 1.,8.,15.,21.      december 18-20.

 

Adventi gyertyagyújtás 4 alkalommal

 Hegedűs-Bite Beáta, Sallayné B E

 

 

 

Bolhapiac

Kerékné Barbi, Varga Henrietta

 

 

Mikulás Kupa- úszás

 Mihályi István

Munkaközösségek szakmai feladatai

Munkaközösség

Határidő

Feladat

Felelős

Autista mk.

 

Munkaközösségi értekezlet: Ö.T.V.E.N.

mindenki

 

 

Kézműves foglalkozás az AUT-PONT fiataljaival

B.M. és A. L.

JANUÁR

január 23. 

 

Félévi osztályozó vizsgák lebonyolítása, megbeszélés a szülőkkel

 intézményvezető-helyettes

 január 22.

 

Osztályozó értekezlet

 intézményvezető-helyettes

február 1.hete 

 

Szülői értekezletek megtartása

 osztályfőnökök

 január 17.

 

 

Egészségnev.: Közlekedés

 védőnő

január utolsó hete 

 

Félévi beszámolóban való közreműködés, adatszolgáltatás

 osztályfőnökök, intézményvezető-helyettes

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

Határidő

Feladat

Felelős

 február 1.hete

 

Iskolagyűlés

 Hegedűs-Bite Beáta

 február 1.hete

 

Kézenfogva projekt

 Hegedűs- Bite Beáta

 február 13.

 

Szépolvasó verseny megszervezése, felkészítés

 Mihályi István

 

 

Grundbirkózás- Megyei Bajnokság

  Mihályi István

 folyamatos

 

Szervezés és felkészülés a Verbunkos találkozó megtartására, feladatok kiosztása

 Sallayné Benke Edit

Sportesemények, versenyek

 

Határidő

Feladat

Felelős

 február 20.

 

 Házi Darts verseny

  Mihályi István

Munkaközösségek szakmai feladatai

 folyamatos

 

Felkészítés a Koncz Dezső regionális tanulmányi versenyre

 Értakos kollégák

Autista mk.

 

Félévi értékelések elkészítése és kiosztása

oszt. f.

FEBRUÁR

 február 19.

 

Továbbtanulás, jelentkezési lap kitöltése

Autista 2. csop. pedagógusai

 február

 

Tankönyvválasztás és megrendelés

 Iványiné Pusztai Anikó

 február 6.

 

Egészségnev.: Öltözködés

 védőnő

 kiírás szerint

 

Vándorsakk Kupa

 Mihályi István

 folyamatosan

 

Szervezés és felkészülés a Verbunkos találkozó megtartására

 Sallayné Benke Edit

Ünnepek, megemlékezések

 február 25.

Határidő

Feladat

Felelős

 

 

Február 25. A kommunista diktatúra áldozatainak emlékapja - megemlékezés osztályszinten, részvétel a városi megemlékezésen

 osztályfőnökök

 

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

Határidő

Feladat

Felelős

 február 1.hete

 

Iskolagyűlés - DÖK

 Hegedűs-Bite Beáta

 február 1.hete

 

Kézenfogva projekt

 Hegedűs Bite Beáta

 február 2.hete

 

Házi szavalóverseny megszervezése és megtartása

Mihályi István

 

 

Tantárgyi verseny felsősöknek – történelem, magyar

Zsilákné Timkó Réka, Mihályi István, Nagyné Zsöllei Adrienn

 február 15.

 

Farsang

 Kisfalvi Angéla

Munkaközösségek szakmai feladatai

 folyamatosan

 

Felkészítés a Koncz Dezső regionális tanulmányi versenyre

Molnárné Gál Csilla 

MÁRCIUS

 március 2.hete

 

Down világnap - érzékenyítő program szervezése

  munkaközösség-vezetők

 március 14.

 

Egészségnev.: szelektív hulladékgyűjtés

 védőnő

március 3.hete

 

Versmondó verseny

Mihályi István

 

 

Tantárgyi verseny felsősöknek

Kristáné Tóth M. Zsuzsanna

Vandlik Tamás, Gulyás Bianka

 folyamatos

 

Szervezés és felkészülés a Verbunkos találkozó megtartására

 Sallayné Benke Edit

 március 22.

 

Környezetvédelmi nevelési program: Víz világnapja

 Scholtz Endre

Ünnepek, megemlékezések

 

Határidő

Feladat

Felelős

 

 

Március 15. Nemzeti Ünnep - megemlékezés iskolai szinten, részvétel a városi megemlékezésen

Szakiskola

 

 

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

Határidő

Feladat

Felelős

 március 1.hete

 

Iskolagyűlés - DÖK

 Hegedűs-Bite Beáta

 március 1.hete

 

Kézenfogva projekt

 Hegedűs Bite Beáta

 március 13.

 

Talpra magyar! III. megyei verbunkos találkozó

 Sallayné Benke Edit

március 13.

 

Levendula-légyott

Hegedűs-Bite Beáta

 március 2.hete

 

Darts- Megyei Bajnokság

 Mihályi István

 március 28.

 

Nyuszi buli

 Krizsán Csabáné

Munkaközösségek szakmai feladatai

 

 

Felkészítés a Koncz Dezső regionális tanulmányi versenyre

 Molnárné-Gál Csilla, Sallayné Benke Edit

 

 

Kézműves foglalkozás az AUT-PONT fiataljaival

B.T.E. és B.K.K.

 

 

Aula dekorálása

mindenki

ÁPRILIS

 április 11.

 

Egészségnev.: Vitaminnap

 védőnő

Tanítás nélküli munkanap április 6.

 

KONCZ Dezső Regionális tanulmányi verseny megrendezése

 Molnárné-Gál Csilla, Sallayné Benke Edit

 

 április 18.

 

Környezetvédelmi nevelési program: műemlékvédelmi világnap

 Vandlik Tamás- Kristáné Tóth M

Ünnepek, megemlékezések

 

Határidő

Feladat

Felelős

 április 16.

 

Április 16. Holokauszt - megemlékezés a mártírokról osztályszinten

 osztályfőnökök

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

Határidő

Feladat

Felelős

 április 2.hete

 

Iskolagyűlés

 Hegedűs Bite Beáta

 április 2.hete

 

Kézenfogva projekt

  Hegedűs Bite Beáta

 április 11.

 

Költészet napja - József Attila emléktábla koszorúzása       

  Hegedűs Bite Beáta

 

 

Felkészítés és részvétel a városi 24 órás versfolyamon

 Mihályi István

 április 19.

 

Környezetvédelmi nevelés:Föld világnapja április 22

 Vandlik Tamás

Munkaközösségek szakmai feladatai

 folyamatos

 

Felkészítés és részvétel a Koncz Dezső regionális tanulmányi versenyre

 Molnárné-Gál Csilla, Sallayné Benke Edit

 kiírás szerint

 

Országos Ki mit tud.

 Molnárné-Gál Csilla, Sallayné Benke Edit

 

 

Autizmus világnapja  - részvétel a városi programon

Oszt. f.

MÁJUS

Közös szakmai feladat

 május 9.

 

Egészségnap

 védőnő

 május 14-16.

 

Nyílt napok megtartása

 intézményvezető-helyettes

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

Határidő

Feladat

Felelős

 május 1.hete

 

Iskolagyűlés - DÖK

 Hegedűs-Bite Beáta

 május 1.hete

 

Kézenfogva projekt

 Hegedűs- Bite Beáta

 május 1.hete

 

Anyák napi ünnepség-osztályszinten

 osztályfőnökök

 

 

Hatodik érzék - megyei kulturális találkozó részvétel Gyula

 Misák Darinka

 

 

Tollaslabda -Megyei Bajnokság

 Mihályi István

 

 

Környezetvédelmi nevelés: Madarak és fák napja május 22

 Vandlik Tamás-

Munkaközösségek szakmai feladatai

 

 

Mesemondó verseny

 Kristáné Tóth Márta

 

 

Részvétel az Országos Koncz Dezső Tanulmányi versenyen

 Molnárné Gál Csilla

 

 

Év végi értékelések elkészítése, ballagás előkészítése

oszt. f.

JÚNIUS

Közös szakmai feladat

 június 12.

 

Osztályozó vizsgák és megbeszélés a szülőkkel

 intézményvezető-helyettes

 június 11.

 

Osztályozó értekezlet

 intézményvezető-helyettes

 

 június 1.hete

 

Szülői értekezlet

 osztályfőnökök

Ünnepek, megemlékezések

 

Határidő

Feladat

Felelős

 június 4

 

Június 04. Nemzeti Összetartozás Napja megemlékezés, részvétel a városi rendezvényen

 osztályfőnökök

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

Határidő

Feladat

Felelős

 június 1.hete

 

Iskolagyűlés - DÖK

 Hegedűs-Bite Beáta

 június 1.hete

 

Kézenfogva projekt

  Hegedűs-Bite Beáta

Június 2.hete

 

Dottó vonatozás

Zsilákné Timkó Réka

Június 2.hete

 

Gyermeknap

Sallayné Benke Edit

 

3. A békéscsabai szakiskola programterve 2017-2018

SZEPTEMBER

határidő

program

felelős

 

 09.01.

Tájékoztatás a házirendről

osztályfőnökök

 

 09.01.

Tűz- és balesetvédelmi oktatás

osztályfőnökök

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

Határidő

Feladat

Felelős

 

 09.30.

Diákönkormányzat tagjainak megválasztása

 Hegedűs -Bite Beáta

Sportesemények, versenyek

 

 

Erőemelés - Solt (országos verseny) 7 fő/1 nap

Borsi Vince

Munkaközösségek szakmai feladatai

 

 első héten

Fóliaház falazat javítása

 szakoktató kollégák

 

 első héten

Öltözők átrendezése

 szakoktató kollégák

 

 első héten

Növénytermesztési tervek

 szakoktató kollégák

 

 első héten

Tankert kitűzése

 szakoktató kollégák

 

 09.27.

OMÉK - Budapest

mk. vezető 

 

 folyamatos

Kézi szerszámok javítása

 kertészeti asszisztensek

OKTÓBER

 

 a hónapban megegyezés szerint

Az első szülői értekezlet megtartása

osztályfőnökök 

 szervezés alatt

 

Kolbászfesztiválon való részvétel

mk. vezetők 

Ünnepek, megemlékezések

 

 

Október 6.-osztálykeretek közötti megemlékezés

osztályfőnökök

 

 10.23.

Október 23.-megemlékezés

Urbán Mihály, Borsi Vince

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

 10.31.

Szüreti diszkó

Borsi Vince

Sportesemények, versenyek

 határidő szervezés alatt!

 

Úszás - Hódmezővásárhely (országos verseny) 5-6 fő/1 nap

Fejes István

Munkaközösségek szakmai feladatai

 

a hónapban megegyezés szerint

(időjárásfüggő) 

Komposztnap

munkaközösségek 

 

 

 

 

 

NOVEMBER

 

  a hónapban megegyezés szerint

Egészségnap

Iskolai védőnő, Uhrinné Pető Edit, Osztályfőnökök 

 

 11.16.

Magánvizsga lebonyolítása

Fejes-Povázsay teodóra 

 

program szerint 

Pályaválasztási börze

 

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

a hónapban megegyezés szerint

 

Tanulmányi verseny

Urbán Mihály 

 

 a hónapban megegyezés szerint

 

 

Darts, csocsó házi bajnokság

Fejes István, Borsi Vince 

 

 

 

DECEMBER

Közös szakmai feladat

 

 12.06.

Mikulás- osztálykeretek között

osztályfőnökök  

 

folyamatos 

Az épület karácsonyi díszítése

osztályfőnökök 

 

 4 péntek

adventi gyertyagyújtás (4 alkalom)

Lukács Ágnes 

 

 

Ünnepek, megemlékezések

 

a hónapban megegyezés szerint

Tanteremdíszítő-verseny

mk-vezetők 

 

 folyamatos

Karácsonyi ünnepség, készülődés

mk-vezetők 

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

 

Tanulmányi verseny eredményhirdetése, értékelése

Urbán Mihály 

 

 a hónapban megegyezés szerint

Mikulás diszkó

 

Sportesemények, versenyek

 

 

Mikulás-kupa

 Fejes István, Borsi Vince

Munkaközösségek szakmai feladatai

 

 

SZKTV nevezés

 Bonyhádi Péter, FPT

 

 

Termesztő berendezés próbaüzem

 Bonyhádi Péter, Pánczél Sándor

 

 

Egynyári virágok termesztés indítása

 kertészeti szakmacsoport

 

 

Karácsonyi díszek

 virágkötők

 

 

Anyag és eszközigény felmérése a tavaszi időszakra

 Bonyhádi Péter

 

 

 

JANUÁR

 

 01.23.

Nyílt nap

mk. vezetők 

 

01.25. 

félévi osztályozóvizsga

 Fejes-Povázsay Teodóra

Sportesemények, versenyek

 

 

Úszás - Debrecen (FODISZ Országos Diákolimpia) 5-6 fő/1 nap

Fejes István

Munkaközösségek szakmai feladatai

 

 

Zöldségpalánta nevelés megkezdése

 kertészeti szakoktatók

FEBRUÁR

Ünnepek, megemlékezések

 

02.25.

Kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja-megemlékezés osztálykeretek között

osztályfőnökök

 

 

 

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

 megbeszélés szerint

Farsangi bál, diszkó

Borsi Vince

 

 

 

Sportesemények, versenyek

 

 

Grundbirkózás - Orosháza (Megyei Bajnokság) 7 fő

Borsi Vince

 

 

Gombfoci - Gyula (Megyei Bajnokság) 5 fő

Borsi Vince

Munkaközösségek szakmai feladatai

 

 

Zöldségpalánta nevelés megkezdése

 kertészeti szakoktatók

 

 

egynyári és zöldségnövény palánta nevelés

 kertészeti szakoktatók

 

 

 

 

 

 

MÁRCIUS

Ünnepek, megemlékezések

 

Határidő

Feladat

Felelős

 

 03.15.

Március 15-i ünnepség szervezése

Sipiczkiné Gajdács Gizella, Fejes István

Sportesemények, versenyek

 

Határidő

Feladat

Felelős

 

 

Sakk - Magyarbánhegyes (Megyei Bajnokság) 6 fő

Fejes István

 

 

Erőemelés - Békés (Megyei Bajnokság) 5 fő

Borsi Vince

 

 

Erőemelés - Budapest (FODISZ Országos Diákolimpia) 5 fő

Borsi Vince

Munkaközösségek szakmai feladatai

 

 

szakmai bemutató szervezése az iskolába (Tondach, Baumit)

 Bonyhádi Péter

ÁPRILIS

Közös szakmai feladat

 

 

Húsvéti népszokások felelevenítése

pedagógusok 

 

 04.22.

Föld napja

Bonyhádi Péterné

Ünnepek, megemlékezések

 

 04.16.

Holokauszt megemlékezés-osztályfőnöki óra keretében (április 16.)

osztályfőnökök

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

 04.11.

Költészet napi versmondó verseny

Urbán Mihály, Fejes István

Sportesemények, versenyek

 

 

Asztalitenisz - Budapest (FODISZ Országos Diákolimpia) 5 fő/1 nap

Borsi Vince

 

 

Munkaközösségek szakmai feladatai

 

  megbeszélés szerint

"építő"-nap

Hrabovszki János, Bán László, Bagyinka András

 

 folyamatos

palántanevelés

 kertészeti szakmacsoport

 

 április

Construma - kiállítás (2018.04.11-04.15.) 1 nap

 Bonyhádi Péter

 

 április

SZKTV döntő (Baja - 3 nap)

 Bonyhádi Péter

MÁJUS

Közös szakmai feladat

 

 05.21.

Pünkösd ünnepe-osztályfőnöki óra keretében

osztályfőnökök 

 

 folyamatos

Év végi felmérések

pedagógusok 

 

05.16. 

magánvizsga II. félév

 Fejes-Povázsay Teodóra

 

 

Tanulmányi verseny

Urbán Mihály 

 

 

Ballagás szervezése

 

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

Határidő

Feladat

Felelős

 

 05.10.

Madarak és fák napja-faültetés, az év madara

 mk. vezetők

Sportesemények, versenyek

 

 

Erőemelés - Abádszalók (Országos Verseny) nevezési díj 5000 Ft/fő 3 nap

Borsi Vince

 

 

Székesfehérvár - Szakiskolák Országos Sporttalálkozója nevezési díj: 5000 Ft/fő 3nap

Fejes István

Munkaközösségek szakmai feladatai

szakmai munkaközösség

 

Szakmunkás vizsgák szervezése, lebonyolítása

 Bonyhádi Péter

JÚNIUS

Közös szakmai feladat

 

 06.04.

osztályozó értekezlet

Fejes-Povázsay Teodóra

 

 06.15.

osztályozó vizsga lebonyolítása

Fejes-Povázsay Teodóra

 

06.02.

Ballagás

 Urbán Mihály

Ünnepek, megemlékezések

 

 

Nemzeti összetartozás napja (Június 4.) megemlékezés-osztályfőnöki óra keretében

osztályfőnökök

Kulturális, közösségi és szabadidős programok (DÖK és iskolai rendezvények, versmondóverseny stb.)

 

06.15.

Gyereknap, sportnap

 

 

Sportesemények, versenyek

 

 

Tollaslabda - Békés 15 fő

Borsi Vince

 

 

Kosárlabda - Békés

Borsi Vince

Munkaközösségek szakmai feladatai

szakmai munkaközösség

 

Szakmunkás vizsgák szervezése, lebonyolítása

 Bonyhádi Péter

 

06.18-tól

nyári gyakorlat

 szakoktatók

JÚLIUS

Munkaközösségek szakmai feladatai

 

 06.18-tól

nyári gyakorlat

 szakoktatók

 

 

 

 

 

 

 

4. A Pánczél Imre Tagintézmény- Gyula programterve 2017-2018

 

SZEPTEMBER

Ünnepek/ közös programok/sportesemények

DÖK

09.

DÖK képviselők megválasztása

Oláhné Rocskár Edina/osztályfőnökök

kollégium

09.

Bowling bajnokság Békéscsabán

Puskár Artúr

Tan.ak.

09.

Megyei Atlétikai Verseny, Békéscsaba

Király László

Fejlesztő nev.

09.18.

Sérült gyermekek napja- Budapest Állatkert

Kisné Tóth Marianna, Szűcs Zoltánné

Ált. iskola

09.18.

Sérült gyermekek napja- Nyíregyháza Állatkert

Polonkai Bettina

 

09.20.

Takarítás Világnapja

Juhos Tamás, Szűcs Zoltánné

OKTÓBER

Ünnepek/ közös programok/sportesemények

Mind

06.

Október 6. megemlékezés

osztályfőnökök

Tan.ak.

22.

Október 23. iskolai ünnepség

Császár János

Fejl.mcs.

4-5.

Állatok Világnapja

Juhos Tamás, Szűcs Zoltánné

Koll.

24-27.

Tök-jó napok

Ruzsáné Bordás Éva, Sznida - Pelyhe Nóra

DÖK

27.

Diákpolgármester választása

Oláhné Rocskár Edina

Kollégium

kijelölés alatt 

Házi Társasjáték Bajnokság

Király László

Tan.ak.

kijelölés alatt  

Egészségnevelés: Bűnmegelőzés

Bényi Sára

Tan.ak.

 versenynaptár szerint

Megyei labdarúgó bajnokság Békéscsabán

Király László

Munkaközösségek szakmai feladatai

Autista

időpont egyeztetés alatt

Az autizmussal élő emberek egészségügyi ellátása akadálymentesítésének elősegítése (Vizuális segédeszközök elkészítése)

Balogh Marianna, Kisné Tóth Marianna, Nator Zita

Autista

 szervezés alatt

Fellépés az Autizmus Napon a Csaba Centerben

Szolnokiné Dandé Andrea

tan.ak., ért. ak.

áprilisig folyamatosa

Koncz Dezső Tanulmányi Versenyre való felkészítés

Kuti Bernadett

NOVEMBER

 

21.

Szakmai nyílt nap lebonyolítása

Tagint. Vez.

Ünnepek/ közös programok/sportesemények

Készségfejlesztő

22.

Halászati Világnap

Juhos Tamás, Szűcs Zoltánné

Kollégium

 szervezés alatt

Házi Gombfoci Bajnokság

Cseke Márta, Király László

Kollégium

Versenynaptár

IX. Puskás Ferenc Kupa (megyei bajnokság)

Kollégium

 szervezés alatt

II. Városi Albert Flórián Gombfoci Bajnokság

Tan.ak.

Versenynaptár

Megyei Terematlétikai Bajnokság Békéscsaba

Cseke Márta

Készségfejlesztő

 

Egészségnevelés: Fogápolás

Nyujtóné Nagy Mónika, Mészáros Réka

Tan.ak.

 

Egészségnevelés: Füstmentes nap

Király László

Tan.ak.

Versenynaptár

Megyei Erőemelő Bajnokság Békéscsaba

Cseke Márta

Munkaközösségek szakmai feladatai

Autista

 

Az autizmussal élő emberek egészségügyi ellátása akadálymentesítésének elősegítése (Szülői fórum)

Balogh Marianna, Kisné Tóth Marianna, Nator Zita

DECEMBER

 

 osztályszintű szervezésben

Szülői értekezlet

osztályfőnökök

Ünnepek/ közös programok/sportesemények

 

06.

Mikulás

Kiszely Anikó, Szilágyiné István Zsuzsanna

Kollégium. Tan.ak

Versenynaptár

Mikulás Kupa (Teremfoci bajnokság Békésen)

Király László

Kollégium. Tan.ak

Versenynaptár

Zsinórlabda megyei bajnokság Békéscsaba

Király László

Kollégium. Tan.ak

Versenynaptár

Úszás megyei bajnokság Békéscsabán

Cseke Márta

Tan.ak.

 szervezés alatt

Korcsolyázás Békéscsabán

Pecze Zoltánné

Mind

 

Egészségnev.: egészség-betegség

Mkvezetők

Készségfejlesztő

13-14.

Madárkarácsony

Juhos Tamás, Szűcs Zoltánné

Mind

22.

Karácsonyi Hangverseny

Gellén Gáborné

Mind

 

Osztálykarácsony

osztályfőnökök

JANUÁR

Közös feladatok

 

25.

Osztályozó értekezlet

Tagint.vez.

 

22.

Osztályozó vizsgák előkészítése, lebonyolítása

 Tagint.vez.-H.

Tan.ak.

09.

Pályaválasztási tanácsadás

Oláhné Rocskár Edina

Ünnepek/ közös programok/sportesemények

Készségfejlesztő

 

Madáretetők feltöltése

Juhos Tamás

Tan.ak.

 

Egészségnev.: közlekedés

Bényi Sára, Király László

Munkaközösségek szakmai feladatai

tan.ak.

Folyamatos

Regionális Komplex Tanulmányi Verseny szervezése

Oláhné Rocskár Edina

Mind

10.

Félévi beszámolók készítése

Mkvezetők, Tagint. Vez.

FEBRUÁR

Közös feladatok

Mind

06-08.

Nyílt tanítási nap - szülők számára

munkaközösségvezetők

 

15.

Továbbtanulás. Jelentkezési lapok kitöltése

8.-os osztályfőnökök

Ünnepek/ közös programok/sportesemények

Kollégium

 

Egészségnev.: öltözködés, igényes megjelenés

Martyin Anita

Kollégium

22.

Farsang

Dr. Sántáné Benedek Judit, Martyin Anita, Orosz Ágnes

Fejlesztő nev. Mcs.

 

Körny.nev.pr.: szobanövények átültetése

Juhos Tamás, Szűcs Zoltánné

Tan.ak.

Versenynaptár

Megyei Asztalitenisz Bajnokság Békéscsaba

Cseke Márta

Ért.ak., auitista mcs.

egyeztetés alatt

Érzékenyítés- külső szakmai műhely

Nator Zita, Polonkai Bettina

Kollégium

Versenynaptár

Vándorsakk - kupa Magyarbánhegyes

Király László

Munkaközösségek szakmai feladatai

Autista

Folyamatos

Autizmus nap szervezése

Nator Zita, Szolnokiné Dandé Andrea

tan.ak.

Folyamatos

Regionális Komplex Tanulmányi Verseny szervezése

Oláhné Rocskár Edina

MÁRCIUS

Ünnepek/ közös programok/sportesemények

Autista mcs.

 

Egészségnevelés: újra papír világnapja

Nator Zita

Tan.ak.

09.

Március 15-i megemlékezés

Jámbor Katalin, Pecze Zoltánné

Mind

 

Verbunkos találkozó Békéscsaba

Gellén Gáborné

Ért.ak.

 

Down Világnap

Makovejné Szodorai Katalin

Készségfejlesztő

22.

Körny.nev.pr.: Víz világnapja

Juhos Tamás

Tan.ak.

Versenynaptár

Darts megyei bajnokság Békéscsabán

Király László

Tan.ak.

Versenynaptár

Mezei futás, megyei bajnokság Békéscsabán

Cseke Márta

Tan.ak.

Versenynaptár

Kapkodd a lábad megyei bajnokság Békéscsabán

Király László

 

28-30.

Nyuszi hét

 

Munkaközösségek szakmai feladatai

Autista

egyeztetés alatt

Az autizmussal élő emberek egészségügyi ellátása akadálymentesítésének elősegítése (Egészségügyi dolgozók érzékenyítése)

Balogh Marianna, Kisné Tóth Marianna, Nator Zita

Készségfejl.

egyeztetés alatt

Házi szakmai verseny

Juhos Tamás

tan.ak.

folyamatos

Regionális Komplex Tanulmányi Verseny szervezése

Csobán Györgyné, Oláhné Rocskár Edina

Autista

folyamatos

Autizmus nap szervezése

Nator Zita

ÁPRILIS

Közös feladatok

mind

10.

Regionális Komplex Tanulmányi Verseny lebonyolítása

Csobán Györgyné, Oláhné Rocskár Edina

Ért.ak.

Bállal azonos időpontban

Szakmai nap

Kiliánné Sz A, Hargitai Zsuzsanna

Készségfejl.

szervezés alatt

Jótékonysági bál

Borbély Márta

Készségfejl.

13.

Pályaorientációs nap

Kiliánné Sztanovcsák Angéla

Ünnepek/ közös programok/sportesemények

Autista mcs.

2.

Autizmus napi felvonulás

Nator Zita, Örkényi - Nyist Kornélia

Tan.ak.

11.

Házi szavalóverseny

Hargitai Zsuzsanna, Veszelovszky Szilvia

Mind

11.

Költészet Napja - József Attila emléktábla koszorúzása

Szabóné Gergely Márta

Mind

 

Holokauszt - megemlékezés osztályközösségenként

osztályfőnökök

Mind

Meghívás alapján

Regionális Ki mit tud?

Polonkai Bettina

Ért.ak.

 

Regionális Koncz Dezső Tanulmányi versenyen való részvétel Békéscsabán

Kuti Bernadett

Tan.ak. Koll.

 

Egészségnev.: vitaminnap

Király László, Bényi Sára

Készségfejl.

24.

Körny. nev.: Föld napja

Juhos Tamás

MÁJUS

Mind

Május 2. hete

Szülői értekezlet

osztályfőnökök

Ünnepek/ közös programok/sportesemények

 

 

Hatodik érzék - megyei kulturális találkozó

Gellén Gáborné, Ruzsa Zoltán

Ért.ak.

 

Országos Koncz Dezső Tanulmányi Verseny

Kuti Bernadett

Mind

 

Anyáknapi ünnepség

osztályfőnökök

Óvodai mcs.

 

Óvodai ballagás

Kiszely Anikó

Kollégium

25. (esőnap egy hét múlva)

Gyermeknap

Ruzsa Zoltán, Puskár Artur

Tan. Ak.

 

Egészségnevelés: zenés sport délután

Szelezsánné Popotyilikán Anikó

Készségfejl.

10.

Körny.nev.pr.: Madarak és fák napja

Juhos Tamás

Mind

 

Tanulmányi kirándulás a PP-ban megjelölt évfolyamok (Gyula Városerdő, erdei iskola)

osztályfőnökök

Kollégium

Versenynaptár

Tollaslabda megyei bajnokság, Békés

Király László

Tan.ak.

Versenynaptár

Megyei atlétikai bajnokság döntő, Békéscsaba

Király László

JÚNIUS

Közös feladatok

Ünnepek/ közös programok/sportesemények

 

 

Osztálytermek díszítése

Osztályfőnök

 

05.

Egészségnevelés: Drogprevenció, polgárőrnap

Bényi Sára, Puskár Artur

 

15.

Ballagás, tanévzáró

Szolnokiné Dandé Andrea, Oláhné Rocskár Edina, Makovejné Szodorai Katalin

 

Ugrás a lap tetejére